LT
Lietuva
LT EN
Latvija
LV EN
Suomija
FI EN

Prekybos ir pramogų centras „ŽALI“

Atsinaujinančių energetikos technologijų naudojimas

Nuotraukos UAB „Baltisches Haus"

Draugiškas aplinkai PPC „ŽALI“

     Prekybos ir pramogų centras „ŽALI“, esantis adresu Visalaukio g. 1, Vilniuje, Balsiuose yra nekilnojamojo turto projektų vystytojos ir valdytojos „Baltisches Haus” įgyvendintas projektas.
    Vystytojų siekis buvo sukurti ateities prekybos centrą, kuris tausotų aplinką bei būtų patogus ir draugiškas žmogui. PPC „Žali“ yra pirmasis Lietuvoje pagal tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM statytas prekybos ir paslaugų centras. Projektas buvo įvertintas tarptautinio BREEAM centro Didžiojoje Britanijoje ir atitinka BREEAM standartus. BREEAM yra plačiausiai naudojamas tvariųjų pastatų poveikio aplinkai ir žmonėms vertinimo standartas ir sertifikavimo sistema, vertinanti pastatus pagal 48 kriterijus. Tarp jų – energinis efektyvumas, sveikata ir gerovė, aplinkos tarša, atliekų šalinimas, ekologija ir žemės panaudojimas, pastato valdymas, naudojamos medžiagos.
    Nuotraukos UAB „Baltisches Haus”

    Prekybos ir pramogų centro „ŽALI“ pastato patalpų vėsinimą užtikrina prancūzų gamintojo Lennox vandeninė šalčio mašina EAC812SM4HN, sumontuota ant pastato stogo. Vanduo, kaip šalčio nešėjas, priešingai nei freonas, yra draugiškas aplinkai. Šios mašinos pagalba atvėsintas vanduo tiekiamas į 37-nias to paties gamintojo įvairių galingumų vandenines kasetes CWC2ST. Jų dėka patalpos vėsinamos ir taip užtikrinamas viso prekybos ir pramogų centro mikroklimatas.
    Šalčio mašina yra 75 kw šalčio galingumo su pilnu hidrauliniu moduliu ir valdymo automatika. Pagal Eurovent sertifikavimą tai yra energetinės A klasės įrenginys. Jo sezoninis efektyvumo koeficientas SEER yra 3.83, kas atitinka direktyvos EN14825 reikalavimus. Visa ši įranga valdoma per pastato valdymo sistemą BMS.

KUO GALĖTUME PADĖTI JUMS?

    Dirbame su daugeliu įmonių ir privačių asmenų, esame pritaikę jiems įvairių sprendimų.
    Susisiekite su mumis ir mes pasiūlysime Jums tinkamiausią sprendimą.