LT
Lietuva
LT EN
Latvija
LV EN
Suomija
FI EN

Vienybės aikštė Kaune

Vienybės aikštės architektūrinė koncepcija pelnė aukščiausius įvertinimus tarptautiniuose konkursuose GERMAN DESIGN AWARD 2019 ir IF DESIGN AWARD 2021. 

Aikštės rekonstrukcija

    Vienybės aikštės rekonstrukcijos metu buvo paklota nauja šviesi danga, įrengtos žalumos oazės, rankomis suformuoti unikalūs plastiški balto betono liejiniai. Aikštę papuošė moderniausias šalyje šokantis 40-ties purkštukų fontanas bei dirbtinis upelis, įrengti suoliukai ramiam poilsiui, sutvarkytos aikštės prieigos, įrengta požeminė stovėjimo aikštelė.
    Aikštės rekonstrukciją vykdė SBA bendrovė „Urban Inventors“. Bendradarbiaujant su UAB Korgas įrengtas modernus aikštės apšvietimas.

Didelis dėmesys augalų įvairovei

    Atnaujinant aikštę ypač daug dėmesio skirta žaliųjų zonų augalams ir medžiams. Be keliolikos naujai pasodintų subrendusių beržų ir pušų, aikštėje įkurdinta daugiau nei 5 tūkst. įvairių žemaūgių augalų. Kaip vienas iš esminių apželdinimo koncepcijos tikslų – aikštės augalai turėjo būti išraiškingi visais metų laikais, traukti akį žaliuojančiais plotais ištisus metus. Išryškinti augalų formas ir jų įvairovę tamsiuoju paros metu padėjo tinkamai parinktas apšvietimas. Tam tikslui panaudoti labai kokybiški, gerai pasaulyje žinomo gaminto iGuzzini Lander šviestuvai. Takams ir teritorijai apšviesti panaudoti iGuzzini UFO šviestuvai.

Tarptautinis pripažinimas

    Vienybės aikštės architektūrinę koncepciją sukūrė tarptautinė architektūros ir dizaino kompanija „3Deluxe“. Vienybės aikštės architektūrinė koncepcija pelnė aukščiausią įvertinimą tarptautiniame konkurse "GERMAN DESIGN AWARD 2019". Projektą nugalėtojų kategorijoje „Miesto erdvė“ pripažino iš garsių architektų ir dizainerių sudaryta tarptautinė žiuri. Taip pat šis projektas tapo nugalėtoju tarptautiniame konkurse "IF DESIGN AWARD 2021", kuriame komisija skyrė apdovanojimą ne tik už architektūrinę idėją, formą, funkcionalumą. Daugiausiai balų Vienybės aikštė gavo už savo vaidmenį miestiečiams-gyvybės prisipildžiusi miesto erdvė pripažinta telkianti gyventojus, verslą ir taip išpildanti savo visuomeninę paskirtį. Lietuvoje įgyvendinamam projektui toks pripažinimas atiteko pirmą kartą istorijoje. 

KUO GALĖTUME PADĖTI JUMS?

    Dirbame su daugeliu įmonių ir privačių asmenų, esame pritaikę jiems įvairių sprendimų.
    Susisiekite su mumis ir mes pasiūlysime Jums tinkamiausią sprendimą.