LT
Lietuva
LT EN RU
Suomija
FI EN

Lukiškių aikštė

LED technologijos aikščių apšvietimui

Projekto vykdymas

   Pagrindinės sostinės aikštės apšvietimas, po aikštės rekonstrukcijos, turėjo atitikti prof. G. Čaikausko "Gyvybės medžio" koncepciją bei neprasilenkti su apšvietos normomis. Tad buvo svarbus tiek meninis, tiek techninis išpildymas.
     Ašvietimui buvo keliami reikalvimai: 
• apšvietimas turi būti tolygus didžiojoje aikštėje ir vaikų aikštelėse, o "pulsuojantis" pagrindiniuose takuose bei centriniuose takeliuose; 
• apšvietimo pagalba išskirti pagrindinius takus bei svarbiausias aikštės erdves, akcentus;
• komfortabilus ir jaukus apšvietimas žmonėms;
• Šviesos spalva šilta, bet "švari" sukurianti jaukumo ir modernumo įspūdį.
• Bendrą aikštės apšvietimą vertinti aplinkos kontekste t. y. neturėtų nublankti ir neturėtų konkuruoti su stipriai apšviestu Gedimino prospektu.

Sprendimai

    Pagrindinių takų apšvietimui buvo pasirinkti gamintojo iGuzzini modernūs, minimalistinio dizaino dvigubi šviestuvai „Ufo“. Pagrindiniai takai atitinka aukščiausią P1 klasę ir geriau (atsižvelgiant į prospekto apšvietimą). Panaudoti šviestuvai: 
https://www.iguzzini.com/search-results/?keywords=bl18
    Šoniniai takai apšviesti viengubais tos pačios „Ufo“ serijos šviestuvais. Apšvietos klasė P1. Panaudoti šviestuvai: 
https://www.iguzzini.com/search-results/?keywords=bl02 
    Centriniai takeliai - apšviesti neaukštais 1m stulpeliais šviečiančiais 360° optika, kuri puikiai tiko pabrėžti „Gyvybės medžio“ koncepciją. Gera šviesos sklaida leido sumažinti šviestuvų kiekį ir užtikrinti reikiamą apšvietimą visoje centrinėj edalyje. Apšvietos klasė P3. Panaudoti šviestuvai: 
https://www.iguzzini.com/bw79/ 

Bendra miesto koncepcija

    Didžiosios aikštės dalies apšvietimas, tai „slenkstis“ tarp judraus apšviesto Gedimino prospekto į jaukią ir modernią miesto oazę. Aikštės apšvietimas dera prie miesto aplinkos: jaukus kasdienai ir pakankamai šviesus švenčių metu, taip pat neiškrentantis iš bendro konteksto.
    Aikštės apšvieta 20-30 lux. Šviestuvai sumontuoti ant aukštų 12 m aukščio atramų. Ant kiekvienos atramos po 3 x 264 W šviestuvus. 
    Poilsio erdvės, jaunimo laisvalaikio zona, medžių apšvietimas - jaukus, konfortabilus poilsiui ir žaidimams, o reikiant išryškinantis elementus ir akcentus.

KUO GALĖTUME PADĖTI JUMS?

Dirbame su daugeliu įmonių ir privačių asmenų, esame pritaikę jiems įvairių sprendimų.
Susisiekite su mumis ir mes pasiūlysime Jums tinkamiausią sprendimą.