Jau ketverius metus vykstantis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ nuolat tobulina savo programą ir kasmet pristato vis labiau netikėtą programą. 2016 metų programa buvo buvo išties įspūdinga. Piešinius ant sienų pakeitė įvairesni projektai: troleibusai tapo išnykstančiais objektais, o šalia Žaliojo tilto atsirado krioklys!

Didžiausias ir pagrindinis 2016 metų festivalio „Vilnius Street Art“ darbas atsirado ant Neries krantinės, Žvejų gatvėje, iškirtus medžius atsivėrusio Seimo garažų pastato. Architektas Ignas Lukauskas ant jo fasadų užklijavo realistinį foto tapetą ir į miestą perkėlė stambų gamtinį objektą – krioklį. „Tokią idėją padiktavo pastato terasos ir upės kaimynystė. Lietuvoje neturime didelio krioklio, taigi dabar turėsime“ – teigė darbo autorius I. Lukauskas. Darbas buvo atliktas nuo seno gatvės menininkų naudojama technika – plakato klijavimu. Popierius dyla ir kartu su juo keičiasi pats darbas, taigi miestiečiai stebės natūralų krioklio gyvenimą.

Kartu su architektu Ignu Lukauskiu bei Seimo rūmų administracija mūsų įmonė įgyvendino apšvietimo instaliaciją šiam kūriniui. Tai buvo puikus pavyzdys, kaip apšviesti pastatų fasadai ar kiti architektūros ar gamtos objektai gali pakeisti miesto veidą! Tikimės, kad tokie pavyzdžiai užkrės tiek miesto vadovybę, tiek ir pastatų savininkus ryžtis skirti daugiau dėmesio fasadų apšvietimui.