Aikštės rekonstrukciją vykdė SBA bendrovė „Urban Inventors“. Bendradarbiaujant su UAB Korgas įrengtas modernus aikštės apšvietimas.
Vienybės aikštės architektūrinę koncepciją sukūrė tarptautinė architektūros ir dizaino kompanija „3Deluxe“. Vienybės aikštės architektūrinė koncepcija pelnė aukščiausią įvertinimą tarptautiniame konkurse "GERMAN DESIGN AWARD 2019". Projektą nugalėtojų kategorijoje „Miesto erdvė“ pripažino iš garsių architektų ir dizainerių sudaryta tarptautinė žiuri. 
Taip pat šis projektas tapo nugalėtoju tarptautiniame konkurse "IF DESIGN AWARD 2021", kuriame komisija skyrė apdovanojimą ne tik už architektūrinę idėją, formą, funkcionalumą. Daugiausiai balų Vienybės aikštė gavo už savo vaidmenį miestiečiams-gyvybės prisipildžiusi miesto erdvė pripažinta telkianti gyventojus, verslą ir taip išpildanti savo visuomeninę paskirtį. Lietuvoje įgyvendinamam projektui toks pripažinimas atiteko pirmą kartą istorijoje. 
„iF Design Award" – tai vienas didžiausių Europos dizaino konkursų, kuris vyksta jau daugiau nei 70 metų. Šiais metais konkursas buvo rekordinis – komisija nugalėtojus rinko iš beveik 10 tūkst. dalyvių.