Vilniaus senamiestis žavi mus nuostabia architektūra, bet keliaujant senamiesčio gatvėmis, lengva nepastebėti mažyčių, jaukių, atokiau pasislėpusių kiemelių, kurie kupini paslaptingų istorijų ir įdomybių.
    Palaipsniui, apleisti kiemeliai yra tvarkomi, vienas jų yra Metraštininko kiemelis. Šio kiemelio istorija siekia XV a. XVI a. Čia veikė Mamoničių spaustuvė. Manoma, kad čia buvo ir pirmoji Pranciškaus Skorinos (1490-1541) spaustuvė, kuris buvo rusėnų kilmės LDK visuomenės veikėjas, išspausdinęs pirmąją knygą Lietuvoje, senąja rusėnų kalba. Skorina buvo vienas žymiausių to meto žmonių, bene labiausiai žinomas humanistas. Šiame kiemelyje (Stiklių g. 4) 1973 m. buvo pastatyta V. Krutinio sukurta skulptūra, kuri puikiai dera prie romantiškos Vilniaus senamiesčio aplinkos. 
   UAB Korgas prisidėjo prie kiemelio atnaujinimo, suprojektavo vidinės kiemelio sienos ir Metraštininko skulptūros apšvietimą. Sienos apšvietimui panaudoti itin aukštos kokybės gamintojo iGuzzini LED šviestuvai: https://www.iguzzini.com/bw18/, skulpūrai apšviesti: https://www.iguzzini.com/e113/. Šis LED apšvietimas bendrai sudaro vos 50W elektros energijos visam kiemeliui apšviesti. Taip pat ilgus metus apšvietimas nereikalaus jokios priežiūros.
     Taigi, vakarėjant, kiemelis atgyja, įgaudamas dar daugiau romantikos ir paslapties.